Brdów: Spotkanie Specjalnych Służb Pielgrzymkowych

15 września 2024 r., Tekst: ks. Przemysław Pilarski, zdjęcia: Dominika Wojnowicz

Brdów: Spotkanie Specjalnych Służb Pielgrzymkowych

14 września br. w Sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Brdowie odbyło się drugi dzień skupienia dla służb pielgrzymkowych pieszych pielgrzymek diecezji włocławskiej.

Spotkanie rozpoczęło się wspólną modlitwą. Następnie ks. Karol Łazik, diecezjalny koordynator pieszych pielgrzymek, przywitał przybyłych i porosił o skierowanie słowa biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego. Ksiądz Biskup zwrócił uwagę w oparciu o własne doświadczenia z czasów kleryckich jako kwatermistrza na trud organizacyjny związany z przygotowaniem pieszych pielgrzymek, potrzebę zaangażowania wielu osób na różnym polu oraz konieczność dobrze przygototwanych materiałów formacyjnych, które będą stanowiły bazę rekolekcyjną dla pątników.

Następnie zaproszony gość, ks. Krzysztof Bochniak, koordynator pieszych pielgrzymek diecezji radomskiej, wygłosić konferencję na temat organizacji pieszych pielgrzymek w diecezji radomskiej. Zwrócił uwagę m. in. na dobrze przygotowaną promocję medialną pielgrzymek, która zaczyna się już na początku stycznia, zaprezentował specjalną aplikację dla pielgrzymów "ppdr" oraz budowanie jedności pomiędzy 37 grupami pielgrzymkowymi.

Następnie uczestnicy przeżywali adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadził ks. Kamil Jakubowski wraz z zespołem Maksymalni. Centralnym momentem spotkania był Eucharystia, której przewodniczył ks. Karol Łazik, a homilię wygłosił ks. Krzysztof Bochniak. Spotkanie zakończyło się wspólnym posiłkiem.