Przedstawiciele diecezji włocławskiej na zebraniu Krajowej Rady KSM

27 lutego 2023 r., ks. BL

Przedstawiciele diecezji włocławskiej na zebraniu Krajowej Rady KSM

W ośrodku „Emaus” w Turnie niedaleko Białobrzegów, w diecezji radomskiej, w dniach 24 - 26 lutego, przedstawiciele diecezji włocławskiej brali udział w obradach Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Głównym tematem spotkania było podsumowanie minionego roku formacyjnego, prezentacja sprawozdań z działań oraz dalsze budowanie strategii. Uczestnicy wzięli udział w warsztacie dotyczącym pracy u podstaw i pracy w mniejszych grupach oraz obradach, którym przewodniczył bp Adam Bab, delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. KSM.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zrzesza młodych ludzi w wieku od 14 do 30 lat. Głównym celem Stowarzyszenia jest kształtowanie dojrzałych chrześcijan, a także aktywne uczestnictwo we wspólnocie i misji Kościoła poprzez szerzenie i upowszechnianie katolickich wartości oraz zasad we wszystkich dziedzinach życia społecznego i kulturalnego.

Osoby, które chciałyby powołać do istnienia parafialną lub szkolną wspólnotę KSM, proszone są o kontakt z ks. Bogusławem Laskowskim, diecezjalnym asystentem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.