Bp Mering: uczmy się kochać naszą Ojczyznę

10 listopada 2018 r., tekst: ks. AT; foto: KJ

Bp Mering: uczmy się kochać naszą Ojczyznę

Jednym z wielu sposobów uczczenia 100. rocznicy niepodległości było wykonanie hymnu państwowego przez uczniów i nauczycieli w polskich szkołach, w piątek, 9 listopada, o godz. 11.11. W tę akcję włączyła się społeczność Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku.

Wraz z ks. bp. Wiesławem Meringiem, ks. bp. Stanisławem Gębickim oraz przedstawicielami Kurii Diecezjalnej, zgromadzona obok włocławskiej katedry długoszańska rodzina - trzymając w dłoniach mniejsze i większe polskie flagi - zaśpiewała 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Ks. prał. Jacek Kędzierski, dyrektor ZSK, zwracając się do uczestników historycznego wydarzenia przypomniał rangę wydarzenia, które zgromadziło tak wiele osób w tak wyjątkowym celu.

Na zakończenie głos zabrał Pasterz Diecezji. Przywołując postacie wielkich Polaków: Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego, prosił: „żeby nam błogosławili i uczyli nas kochać ojczyznę, która jest naszą matką. Innej nie mamy. Innej nie będziemy mieli. O nią powinniśmy się troszczyć; dla niej walczyć i być gotowym do największych poświęceń” mówił bp Mering.

Błogosławieństwo Biskupa Włocławskiego zakończyło niecodzienne spotkanie przy pomniku Prymasa Tysiąclecia.