Betlejemskie światło pokoju dotarło do Kłodawy

22 grudnia 2023 r., ks. AN

Betlejemskie światło pokoju dotarło do Kłodawy

Harcerze ze szkół podstawowych w Kłodawie przynieśli betlejemskie światło pokoju do kłodawskiej świątyni. W piątkowy poranek 22 grudnia o godz. 6.30, na rozpoczęcie Mszy św. roratniej, w procesji wniesione zostało betlejemskie światełko, a następnie odczytane przesłanie pokoju nawiązujące do trwających konfliktów, zwłaszcza wojny na Ukrainie. Harcerze przypomnieli też postać bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego, kapłana i harcmistrza.

Dziękując za inicjatywę, ks. prał. Artur Niemira podkreślił, że "w tych czasach niepokoju i wojny to ważny symbol z miejsca, gdzie narodził się Jezus Chrystus – Książę Pokoju". Zachęcił, aby wierni zapalili przyniesione świece i zanieśli betlejemskie światło w lampionach do domu, by to światło płonęło podczas wieczerzy wigilijnej w noc Narodzenia Pańskiego.

Wraz z harcerzami, na Mszę św. przyszła dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 oraz nauczyciel, uczniowie i stała grupa wiernych uczestniczących codziennie w porannych Roratach.