Kłodawa: zakończenie Rorat śniadaniem u proboszcza

23 grudnia 2023 r., ks. AN

Kłodawa: zakończenie Rorat śniadaniem u proboszcza

W sobotę 23 grudnia, po ostatnich Roratach, odprawianych w kościele parafialnym w Kłodawie codziennie o godzinie 6.30, wierni świeccy i duszpasterze spotkali się na śniadaniu w sali parafialnej.

Na zakończenie intensywnego czasu porannego wstawania i modlitwy, Ksiądz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami po Eucharystii zaprosili wszystkich wytrwałych uczestników Rorat do salki na małe śniadanie: gorącą herbatę i drożdżówkę. jak się okazało – nie zabrakło i innych smakołyków. W sprawną organizację poczęstunku włączyli się miejscowi katecheci.

Na zaproszenie odpowiedziała duża grupa uczestników porannych adwentowych Eucharystii. Czas spędzony przy wspólnym stole był okazją do spotkania, wzajemnych rozmów i złożenia sobie życzeń. Jak podkreślił ks. Artur Niemira, dziękując przybyłym za pozytywną odpowiedź na zaproszenie, to ważne, by nie tylko znając się z ławek kościoła móc także poznać się bliżej i budować wspólnotę, której źródłem jest Eucharystia. Wyraził wdzięczność za trzy tygodnie wspólnej modlitwy przygotowującej do Świąt i przekazał wszystkim życzenia.