Apostolat Maryjny z Piotrkowa Kujawskiego u Biskupa Włocławskiego

20 października 2019 r.

Apostolat Maryjny z Piotrkowa Kujawskiego u Biskupa Włocławskiego

19 października br. Biskup Włocławski przyjął w swoim domu pielgrzymkę Apostolatu Maryjnego Cudownego Medalika z Piotrkowa Kujawskiego. Ksiądz Biskup osobiście oprowadził gości po Pałacu Biskupim objaśniając historię tego miejsca i wybitnych postaci zasłużonych dla diecezji, zwłaszcza dwóch ordynariuszy: bp. Stanisława Zdzitowieckiego oraz bp. Karola Radońskiego. Szczególne zainteresowanie gości wzbudził herb abp. Achillesa Rattiego, nuncjusza apostolskiego, późniejszego papieża Piusa XI. „Postać arcybiskupa Rattiego łączy Włocławek z Piotrkowem, bo przecież te dwa miejsca naszej diecezji nawiedził przyszły papież, czego dowodem są pamiątkowe tablice na katedrze i piotrkowskim kościele, zniszczone przez Niemców w czasie wojny, a niedawno odtworzone” - powiedział Pasterz Diecezji.

Pielgrzymi, którym towarzyszył ks. prał. Janusz Bartczak, nawiedzili także miejsce męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki oraz muzeum diecezjalne.