412. Piesza Pielgrzymka Sieradzka wyruszyła na Jasną Górę

22 sierpnia 2022 r., Jakub Balcerzak

412. Piesza Pielgrzymka Sieradzka wyruszyła na Jasną Górę

W poniedziałek, 22 sierpnia, z bazyliki sieradzkiej wyruszyła już po raz 412. Piesza Pielgrzymka Sieradzka na Jasną Górę.

„Dziś, stojąc przy obrazie Matki Bożej Częstochowskiej umieszczonym od 90 lat w głównym ołtarzu, pragniemy oddać wszystkie nasze intencje w ręce Matki, pamiętając, że miejsce, gdzie jest matka, jest miejscem najpiękniejszym” – zauważył ks. inf. Marian Bronikowski, który przewodniczył porannej Eucharystii.

W homilii ks. Dawid Matusiak zwrócił uwagę na to, że „pielgrzymka jest tańcem radości i błogosławieństwa,  do którego Pan Bóg nas zaprasza i w którym prowadzi”.

Czerwona grupa, której kierownikiem jest ks. Przemysław Strzelczak, liczy w tym roku prawie 600 osób, w tym: 10 księży, 6 kleryków, diakon i siostra zakonna. Do tronu Jasnogórskiej Pani pielgrzymi niosą intencje księdza biskupa Krzysztofa Wętkowskiego, swoich bliskich i całej diecezji. Jednocześnie proszą o modlitwę w intencji pątników i zapraszają do włączenia się w pielgrzymowanie w przyszłym roku.