Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła

Na prośbę Księży ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, decyzją J. E. Ks. Biskupa Ordynariusza Wiesława Alojzego Meringa, 9 kwietnia 2018 roku w diecezji włocławskiej rozpocznie się Peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Góry Objawień na Gargano we Włoszech. Będzie to prawdziwy czas mocy i łaski. Michał Archanioł od pięciu lat, na nowo zdobywa Polskę i serca Polaków. Przybywa także do naszej diecezji z włoskiego sanktuarium. Gdziekolwiek się pojawi, tłumy ludzi modlą się i proszą o jego pomoc w walce ze złem.

Św. Michał Archanioł, najważniejszy spośród aniołów, obdarzony jest przez Boga szczególnym zaufaniem. Jest uważany za anioła sprawiedliwości i sądu, łaski i zmiłowania. Jego imię znaczy „Któż jak Bóg”. W Apokalipsie
św. Jana,  Archanioł pojawia się na niebie i walczy z szatanem. Figura św. Michała przedstawia Księcia wojsk niebieskich w stroju legionisty rzymskiego, a pod jego stopami leży pokonany szatan, ukazany jako potwór o twarzy małpy, udzie kozła, pazurach lwa i ogonie węża.

Najważniejsze owoce peregrynacji są niewidoczne dla oczu, bo dokonują się w sercach. A co widać na zewnątrz? W czasie nawiedzenia kościoły wypełnione są wiernymi od rana do wieczora, długie kolejki do spowiedzi ustawiają się przy konfesjonałach, a dzieci i młodzież cierpliwie czekają, by choć na chwile zbliżyć się do świętej figury. W czasie nawiedzenia wielu ludzi przyjmuje szkaplerz św. Michała Archanioła, aby za jego szczególną pomocą uzyskać łaskę dobrej spowiedzi dla siebie i innych, siłę w walce z nałogami i wadami, obronę przed herezjami, błędnymi i fałszywymi naukami, wybawienie dusz z czyśćca przez modlitwę i uzyskanie odpustów.

W programie nawiedzenia:

• Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie z nałogów,
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą wstawienniczą,
  • Celebracja Sakramentu Pojednania,
  • Uczta Słowa – kazania i konferencje o świecie aniołów,
  • Błogosławieństwo osób starszych, chorych i dzieci,
  • Modlitwa egzorcyzmem prostym
  • Akt oddania św. Michałowi Archaniołowi,
  • Przyjęcie szkaplerza św. Michała Archanioła,
  • Film o sanktuarium w Monte Sant’Angelo: „Między wiarą a kulturą”.

Szczegółowe informacje na stronach: http://www.nawiedzeniefigury.pl/, http://www.michalici.pl.

Koordynator ds. Peregrynacji Figury ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła:                                                    Koordynator diecezjalny:

ks. mgr Rafał Szwajca CSMA                                                                                                                                                               ks. dr Marcin Idzikowski

tel. kom.: 669190409                                                                                                                                                                             tel. kom.: 518014531

mail: lojzito@wp.pl                                                                                                                                                                               mail: idzikowski_m@wp.pl

Kalendarium peregrynacji figury w naszej diecezji oraz wszystkie materiały potrzebne w celu jej przygotowania, można pobrać niżej:

Materiał filmowy, którt może pomóc w informowaniu wiernych nt. peregrynacji: https://www.youtube.com/watch?v=9ZU9zF78ya8

KORONKA UWIELBIENIA BOGA: https://www.youtube.com/watch?v=3t5G6F4LHGc

GODZINKI KU CZCI ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA: https://www.youtube.com/watch?v=Awlk99u9-4Y

kalendarium peregrynacji
Przykładowy list księdza proboszcza do wiernych w sprawie peregrynacji
Przykładowy program peregrynacji w dni powszednie
Niezbędnik peregrynacyjny