Żychlin: pierwszy odpust w budującym się kościele

11 grudnia 2017 r., ks. Janusz Bartczak, zdjęcia: Amelia Siuda-Koszela

Żychlin: pierwszy odpust w budującym się kościele

W niedzielę 10 grudnia br., biskup włocławski Wiesław Mering przewodniczył uroczystości odpustowej w parafii NMP z Guadalupe i św. Jana Diego w Żychlinie (dekanat koniński I). Wyjątkowość wydarzenia polegała na tym, że liturgię ku czci Patronki celebrowano po raz pierwszy w nowej świątyni. Chociaż kościół nie jest jeszcze całkowicie wyposażony, to postęp intensywnie trwających w nim prac pozwala już wiernym cieszyć się modlitwą w nowych warunkach.

Najnowszą inwestycją ks. Waldemara Szafrańskiego, proboszcza parafii, było zamówienie i montaż w prezbiterium obrazu NMP z Guadalupe – kopii cudownego wizerunku, którego autorem jest Paweł Domasiewicz z Gdańska. Poświęcenia malowidła podczas Mszy św. odpustowej dokonał sam jego fundator – ks. bp Wiesław Mering. Swoją decyzję uzasadnił w homilii, która stała się bogatą i pełną miłości do Maryi katechezą. Kaznodzieja przypomniał historię objawień w Meksyku oraz wskazał na ich ponadczasowe znaczenie dla świata i każdego człowieka.

Liturgię odpustową zakończyło wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew litanii do Madonny z Meksyku oraz modlitwa św. Jana Pawła II do NMP z Guadalupe.

Z nadzieją czekamy na kolejne etapy bardzo dobrej współpracy Księdza Proboszcza z wiernymi, które pozwolą zaplanować uroczyste poświęcenie kościoła.