Zmarł ks. prał. Rajmund Ankierski

8 sierpnia 2020 r.

Zmarł ks. prał. Rajmund Ankierski

W sobotę, 8 sierpnia, w Harnes we Francji, w wieku 89 lat, zmarł ks. prałat Rajmund Ankierski.

Ks. Rajmund Ankierski urodził się 6 sierpnia 1931 r. w Montchanin-les-Mines. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1955 r. z rąk ks. abp. Józefa Gawliny, po ukończeniu Polskiego Seminarium Duchownego w Paryżu (z racji pochodzenia swoich rodziców – par. Działyń – studiował tam jako kleryk Diecezji Włocławskiej).  Po święceniach pracował duszpastersko w polskiej parafii w Harnes, najpierw jako wikariusz, a potem jako proboszcz. W 1975 r. został odznaczony godnością Kapelana Jego Świątobliwości. W 2008 r. przeszedł na emeryturę i pozostał nadal na terenie parafii. Zmarł zaopatrzony sakramentami świętymi, których udzielił mu ks. prał. Józef Nowak z Włocławka.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Harnes 13 sierpnia o godz. 10.30.

Zmarły zostanie pochowany w grobie swoich rodziców w Montchanin.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…