Zbrachlin: jasełka w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego

22 grudnia 2018 r., foto: Justyna Lasota

Zbrachlin: jasełka w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego

Ostatnie dni Adwentu, jak również Boże Narodzenie to czas, kiedy w szkołach czy kościołach wystawiane są bożonarodzeniowe jasełka. Tak było m.in. w Zespole Szkół im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zbrachlinie, gdzie 21 grudnia uczniowie wraz z rodzicami przygotowali i zaprezentowali jasełka pt.: „Ta święta noc”.

Na uwagę załucguje wspaniała gra aktorska rodziców, przepiękny śpiew dzieci, a przede wszystkim obecność małego Piotrusia, który wcielił się w postać nowonarodzonego Jezusa. Trzeba bowiem powiedzieć, że Piotruś, podobnie jak Boża Dziecina, nie znalazł miejsca w rodzinie - przebywa dziś w pogotowiu opiekuńczym. Może właśnie ta chwila, gdy wspominamy cud nocy betlejemskiej pozwoli nam zrozumieć, że wśród nas żyją dzieci, które szukają miejsca w „gospodzie” kochającej rodziny, która stworzy dla nich prawdziwy dom i otoczy miłością.

Opisywane wydarzenie nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób, m.in.: rodziców i uczniów Zespołu Szkół z Zbrachlinie, a także ks. kanonika Henryka Chabasińskiego - proboszcza miejscowej parafii, władz samorządowych oraz dyrekcji okolicznych ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz ludzi dobrej woli.

Na podstawie informacji nadesłanej przez Agnieszkę Lasotę-Staszak