Zarządzenie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania osób dorosłych

3 września 2024 r.

Zarządzenie dotyczące przygotowania do sakramentu bierzmowania osób dorosłych

Kuria Diecezjalna Włocławska informuje, że zgodnie z decyzją Biskupa Włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, z dniem 1 września 2024 roku, przygotowanie do sakramentu bierzmowania osób dorosłych (od 18 roku życia) będzie prowadzone wyłącznie w następujących parafiach:

1. Bł. Michała Kozala Biskupa i Męczennika w Lipnie
  2. Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim
  3. Św. Jana Chrzciciela we Włocławku
  4. Wniebowzięcia NMP w Izbicy Kujawskiej
  5. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Kujawskim
  6. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie
  7. NMP Królowej Polski w Koninie
  8. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku
  9. Św. Maksymiliana w Zduńskiej Woli
  10. Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu

Przygotowanie powinno obejmować przynajmniej dziesięć spotkań katechetyczno-formacyjnych, w ustalonych przez parafie terminach. Kończy się wydaniem przez parafię zaświadczenia o odbyciu przygotowania.

Zainteresowani proszeni są za pośrednictwem swoich księży proboszczów lub sami zgłaszać swój udział w przygotowaniu do kancelarii parafialnych. Przygotowane osoby mogą przyjąć sakrament bierzmowania w dowolnie wybranej parafii, za sugestią duszpasterza, przedstawiając zaświadczenie o przygotowaniu do bierzmowania.