XXX Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę wyruszyła na szlak

8 sierpnia 2020 r.

XXX Piesza Pielgrzymka Konińska na Jasną Górę wyruszyła na szlak

„Wielka tajemnica wiary” – to hasło XXX Pieszej Pielgrzymki Konińskiej na Jasną Górę, która w związku z epidemia COVID-19 odbywa się w tym roku w rygorze sanitarnym.

Wyjątkowe rekolekcje w drodze rozpoczęła Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem przez ks. kan. Radosława Cyrułowskiego, proboszcza parafii św. Maksymiliana Kolbe w Koninie. Wokół ołtarza zgromadziło się także liczne grono kapłanów, pielgrzymów oraz mieszkańców Konina.

Homilię dotyczącą tajemnicy krzyża wygłosił ks. Bartłomiej Pyka.

Nietypowa pielgrzymka, z zachowaniem odpowiednich wymogów sanitarnych, wyruszyła sprzed świątyni o godz. 8.00. Każdego dnia w grupie wędruje na Jasną Górę 50 pielgrzymów: 10 osób na stałe (tj. służba do obsługi pielgrzymki) oraz 40 innych każdego dnia. Na Jasną Górę zaniosą specjalną skrzynkę z intencjami parafian, którzy nie mogą wyruszyć na pątniczy szlak.

Przewodnikiem grupy jest ks. Kamil Jakubowski.

Konińscy pielgrzymi dotrą  na Jasną Górę 13 sierpnia, ok. godz. 15.00.