XXVI Ogólnopolska Pielgrzymka Sołtysów i Środowisk Wiejskich do Lichenia (zapowiedź)

26 czerwca 2018 r.

W najbliższą niedzielę, 1 lipca, do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu przybędą przedstawiciele polskiej wsi na XXVI Ogólnopolską Pielgrzymkę Sołtysów i Środowisk Wiejskich.

Głównym punktem niedzielnych uroczystości będzie Msza św. o godz. 12.00 sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej pod przewodnictwem ks. prał. Wojciecha Kochańskiego, wikariusza biskupiego rejonu konińskiego.

Po nabożeństwie uczestnicy pielgrzymki udadzą się do grobu śp. ks. bp. Romana Andrzejewskiego, byłego Krajowego Duszpasterza Rolników, gdzie zostaną złożone kwiaty (7 lipca przypada bowiem 15. rocznica jego śmierci).

Robert Adamczyk
Biuro Prasowe Sanktuarium