Wyruszyła 29. Piesza Pielgrzymka Zduńskowolska na Jasną Górę

22 sierpnia 2019 r.

Wyruszyła 29. Piesza Pielgrzymka Zduńskowolska na Jasną Górę

22 sierpnia br., we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, pod hasłem: „W Mocy Bożego Ducha”, po Mszy św. sprawowanej w bazylice mniejszej w Zduńskiej Woli, wyruszyła na Jasna Górę XXIX Piesza Pielgrzymka. Eucharystii przewodniczył ks. prał. dr Dariusz Kaliński, proboszcz i kustosz sanktuarium, a koncelebrowało 15 kapłanów z całego dekanatu.

Homilię wygłosił ks. Andrzej Jaworski, proboszcz parafii św. Pawła Apostoła, który ukazał rolę pielgrzymowania w życiu człowieka wierzącego, podkreślając, że każdy chrześcijanin powinien wyruszyć choć raz w życiu na pątniczy szlak. „W tym roku jest to szczególna pielgrzymka, gdyż pątnicy chcą przebłagać Boga i Matkę Najświętszą za wszelkie zniewagi, dokonane w naszym kraju”, mówił kaznodzieja.

W tym roku do tronu Czarnej Madonny wyruszyło 230 pątników. Wśród nich jest 9 kapłanów i 1 osoba na wózku inwalidzkim. Kierownikiem pielgrzymki jest ks. Damian Sochacki.

Całe miasto wyszło by pożegnać swoich bliskich i życzyć im wytrwałości na szczególny czas rekolekcji w drodze.

Główną intencją tegorocznej pielgrzymki jest modlitwa o pokój w ojczyźnie, na świecie, jak również dziękczynienie Bogu za osobę św. Maksymiliana Marii Kolbego, z racji przypadającej w tym roku 125. rocznicy jego urodzin i chrztu oraz 100 rocznicy prymicyjnej Mszy św. o. Maksymiliana, sprawowanej w przyszłej bazylice zduńskowolskiej.