Włocławek: spotkanie przedstawicieli męskich wspólnot zakonnych diecezji włocławskiej

22 kwietnia 2023 r., Ks. Adam Stankiewicz MIC

W sobotę, 22 kwietnia br., odbyło się po raz kolejny spotkanie przedstawicieli zakonów męskich z terenu diecezji włocławskiej. Tym razem miejscem braterskiego spotkania była parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego we Włocławku, w której posługują Księża Orioniści.

Pierwszym punktem spotkania była konferencja wygłoszona przez o. Mariusza Uniżyckiego OFM, który przybliżył postać oraz główne rysy duchowości św. Franciszka. Następnie podczas adoracji Najświętszego Sakramentu, obecni zakonnicy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Eucharystii przewodniczył ks. Jerzy Ćwiklak FDP, proboszcz parafii, a słowo wygłosił ks. Józef Pilich FDP, przełożony wspólnoty orionistów. Ks. Pilich zachęcił zebranych m.in do refleksji nad otrzymanym od Boga darem powołania, jako drogi wiodącej do osiągnięcia świętości.

Braterskie spotkanie zwieńczył wspólny posiłek, podczas którego zakonnicy mieli możliwość podzielenia się doświadczeniem przeżywania życia zakonnego.