Włocławek: poświęcenie i instalacja odnowionych po dewastacji figur

7 września 2019 r.

Włocławek: poświęcenie i instalacja odnowionych po dewastacji figur

W wigilię uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 7 września br., Włocławka zgromadzili się w kościele św. Stanisława BM, na Mszy św., której przewodniczył ks. prałat Sławomir Deręgowski, aby przebłagać Najświętsze Serca Jezusa oraz Niepokalane Serce Maryi za grzechy profanacji.

Podczas Eucharystii Ksiądz Proboszcz dokonał poświęcenia nowych figur Matki Bożej, które zostały umieszczone w miejsce zniszczonych przez wandala.

Po Mszy św. wierni wraz z duszpasterzami udali się na ulice: Chłodną, Długą i Kapitulną, przy których zostały zdewastowanej miejsca czci Najświętszej Maryi Panny. Modlitwa zanoszona w strugach deszczu tym bardziej miała charakter pokutny i przebłagalny.

Aktu profanacji dokonano w nocy 15/16 sierpnia br. Sprawca tego czynu, po kilkunastu dniach, sam oddał się w ręce policji.