Włocławek: okulary dla krajów misyjnych

21 kwietnia 2023 r.

Włocławek: okulary dla krajów misyjnych

Dzięki ludziom dobrej woli wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas z parafii pw. Najświętszego Zbawiciela we Włocławku przekazali na pomoc misjom ok. 250 sztuk okularów korekcyjnych, do czytania, przeciwsłonecznych, fotochromatycznych oraz szkieł i futerałów. Zbiórkę prowadzano od Adwentu aż do zakończenia Wielkiego Postu. Przeżywany Tydzień Miłosierdzia i Dzień Dobra stał się okazją, by wesprzeć w krajach misyjnych ludzi, którym pogarsza się wzrok, a pogłębiająca się wada nie pozwala na zarobkowanie, czy nawet prowadzi do szeroko rozumianego wykluczenia.

Zebrane dary przekazane zostały na ręce Dariusza Tulei, pochodzącego z Koła lekarza okulisty, który od 2014 angażuje się w pomoc specjalistyczną osobom potrzebującym na terenach misyjnych. Jest on organizatorem pomocy dla kilku krajów Afryki, Papui Nowej Gwinei oraz Indii jako wiceprezes fundacji Pomoc z Polski, członek rady fundacji Dzieci z Afryki mieszczącej się w Warszawie oraz Redemptoris Missio w Poznaniu.

W najbliższym czasie, bo już 7 maja br. Dariusz Tuleja udaje się do papuaskich plemion, a w październiku, z grupą lekarzy z Krakowa, wyruszy z pomocą humanitarną do Kamerunu.