Włocławek: Muzeum Diecezjalne zaprasza na kolejne koncerty


2 września 2021 r.

Włocławek: Muzeum Diecezjalne zaprasza na kolejne koncerty

Muzeum Diecezjalne we Włocławku zaprasza na kolejne koncerty organizowane w ramach cyklu „Muzyczne spotkania z ANWILEM”. W miesiącach letnich odbyły się już trzy koncerty – kameralny, jazzowy oraz skrzypcowy, które cieszyły się bardzo dużą popularnością odbiorców. W programie jesiennym zaplanowano:
 
11 września - Koncert fortepianowy,
16 października - Koncert poetycki,
13 listopada - Koncert patriotyczny.
Wszystkie koncerty odbywają się w auli Muzeum Diecezjalnego, w soboty, o godzinie 19.00.

Sponsorem głównym całego cyklu jest firma ANWIL S.A z Włocławka, producent nawozów sztucznych, która jako mecenas kultury wpiera różnego rodzaju wydarzenia o podobnym charakterze.

Zainteresowani udziałem mogą odbierać darmowe bilety wstępu od wtorku w tygodniu poprzedzającym każde wydarzenie. Aby umożliwić odbiór biletów osobom pracującym, które nie mogły dotychczas odebrać biletu w godzinach dopołudniowych, zostanie wprowadzona dodatkowa możliwość rezerwacji biletów pod uruchamianym dzień wcześniej (w poniedziałek) adresem mailowym, w ten sposób będzie możliwe zarezerwowanie połowy biletów, które należy odebrać w godzinach otwarcia muzeum przed poszczególnymi wydarzeniami.

Ze względów bezpieczeństwa i zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii wprowadzony jest limit miejsc oraz uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania zasad sanitarnych.

Cykl „Muzyczne spotkania z ANWILEM” to łącznie sześć wydarzeń muzycznych o zróżnicowanej tematyce (koncert kameralny, jazzowy, skrzypcowy, fortepianowy, poetycki i patriotyczny), dzięki Sponsorowi Głównemu firmie Anwil S.A. wstęp na wszystkie koncerty jest darmowy.
 

ks. Zbigniew Łukasik
dyrektor Muzeum Diecezjalnego