Włocławek: diecezjalny etap OKWB

20 kwietnia 2023 r., tekst: DD; foto: ks. JG

Włocławek: diecezjalny etap OKWB

W czwartek, 20 kwietnia, w Wyższym Seminarium Duchownym we Włocławku, odbył się diecezjalny etap 27. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Tegoroczny konkurs obejmował treść Księgi Powtórzonego Prawa i Listu do Hebrajczyków.

Zmagania rozpoczęły się Mszą św. w kościele św. Witalisa, pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego.

Etap diecezjalny składał się z dwóch części: pisemnej – do której przystąpiło 52 uczestników wyłonionych w szkolnych etapach konkursu – oraz ustnej, do której zakwalifikowało się 7 uczniów z największą liczbą punktów zdobytych w części pisemnej. Zwycięzcami tegorocznego etapu diecezjalnego zostali:

1. miejsce : Aleksandra Babis – z Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Długosza we Włocławku, katecheta ks. Adam Zieliński;
2. miejsce: Antonio Brzeski – z III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku, katecheta o. Łukasz Sławiński;
3. miejsce: Wiktoria Karczmarz – z III LO im. Marii Konopnickiej we Włocławku, katecheta o. Łukasz Sławiński.

Będą oni reprezentować diecezję włocławską podczas etapu ogólnopolskiego, który odbywać się będzie w dniach 5-6 czerwca br. w Niepokalanowie.

Tegoroczny konkurs na terenie diecezji włocławskiej został objęty honorowym patronatami: Biskupa Włocławskiego, Kuratora Kujawsko Pomorskiego, Rektora Wyższego Seminarium Duchownego, Dyrektora Wydawnictwa Rolników, Dyrektora Muzeum Diecezjalnego. Patronem medialnym został tygodnik „Idziemy-Ład Boży”.