Uroczystość Bożego Ciała we Włocławku

8 czerwca 2023 r., tekst: ks. AT; foto: ks. JG

Uroczystość Bożego Ciała we Włocławku

Przed południem, w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa w bazylice katedralnej we Włocławku sprawowana była Msza św., której przewodniczył ks. inf. Krzysztof Konecki, prepozyt kapituły katedralnej. Wokół ołtarza zgromadzili się m.in. duszpasterze zaangażowani w przygotowanie ołtarzy na procesję. Na wspólnej modlitwie obecne były siostry zakonne oraz wierni biskupiego miasta.

W homilii ks. Konecki przypomniał, że przeżywana uroczystość jest wypełnieniem polecenia Jezusa z Ostatniej Wieczerzy: „to czyńcie na Moją pamiątkę”. Wyjaśniając zaś sens procesji podkreślił, że jest to świadectwo wiary w rzeczywistą obecność Jezusa pod postaciami eucharystycznymi. – Chrystus idzie by nam pokazać, że nie jesteśmy sami, naszemu życiu towarzyszy inna, nadprzyrodzona rzeczywistość. Wyznajemy naszą niewypowiedzianą wdzięczność za Jego miłość – mówił homilista.

Po Mszy św. ksiądz prepozyt poprowadził procesję eucharystyczną ulicami miasta.

Uroczystościom towarzyszył chór katedralny pod dyrekcją ks. Marcina Ziółkowskiego oraz orkiestra Zespołu Szkół Samochodowych pod batutą Grzegorza Augustynowicza.