Turek: zakończenie sezonu motocyklowego w parafii św. Barbary

7 października 2018 r., tekst i foto: xŁP

Turek: zakończenie sezonu motocyklowego w parafii św. Barbary

W sobotę, 6 października br., motocykliści z Turku i rejonu tureckiego uczestniczyli w Eucharystii na zakończenie sezonu motocyklowego. Msza św. w intencji motocyklistów miała miejsce w kościele pw. św. Barbary w Turku, a przewodniczył jej ks. kan. Mirosław Frankowski, miejscowy proboszcz. Ks. kan. Frankowski wygłosił również okolicznościową homilię.

W homilii ks. kan. Frankowski nawiązał do sytuacji opisującej posłanie uczniów przez Pana Jezusa. „Wy również jesteście jak uczniowie, którzy zostali posłani przez Chrystusa! Bo przecież kilka miesięcy temu zgromadziliście się tutaj w kościele, aby prosić miłosiernego Boga o błogosławieństwo dla was i waszych najbliższych na cały rozpoczynający się sezon motocyklowy. Natomiast dziś wracacie przepełnieni duchem wdzięczności, że nic wam i waszym najbliższym się nie stało. Wiem doskonale, że często swoim życiem świadczycie o Jezusie, dlatego jesteście jak uczniowie wracający do Niego.” - powiedział kaznodzieja.

Na zakończenie Eucharystii słowa wdzięczności po kierunkiem gospodarza miejsca skierował jeden z przedstawicieli motocyklistów, a zarazem ten, który 15 lat temu wyszedł z inicjatywą wspólnych spotkań motocyklistów w kościele.

Msze św. w intencji motocyklistów w parafii pw. św. Barbary zostały zainaugurowane w 2003 roku. Początkowo spotkania w kościele odbywały się tylko na rozpoczęcie sezonu, natomiast od 13 lat motocykliści spotykają się również, aby podziękować Panu Bogu za udany i spokojnie przeżyty kolejny sezon. W tym roku przed kościół św. Barbary przyjechało ok. 180 motocykli.