Tuliszków: modlitwa za Ojczyznę w rocznicę wybuchu II wojny światowej

2 września 2019 r.

Tuliszków: modlitwa za Ojczyznę w rocznicę wybuchu II wojny światowej

Pierwszego września 1939 r. o świcie rozpoczęła się agresja hitlerowska na Polskę. Tak rozpoczęła się II wojna światowa. Po 21 latach od odzyskania niepodległości Polacy stanęli w obronie Ojczyzny. W 80. rocznicę tego wydarzenia parafianie tuliszkowscy modlili się w intencji poległych za wolną Polskę. Mszy św. sprawowanej w kościele parafialnym o godz. 11.00 przewodniczył ks. prał. Stanisław Nowak, proboszcz miejscowej wspólnoty. W Eucharystii uczestniczyli m. in.: przedstawiciel Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polski i byłych Więźniów Politycznych, delegacje: Urzędu Gminy i Miasta Tuliszków, Radni Miasta i Gminy Tuliszków, OSP w Tuliszkowie, Szkoła Podstawowa, Koło Miłośników Historii Tuliszkowa, Radni Powiatu Tureckiego.

W homilii Ksiądz Proboszcz powiedział m.in.: „Ta najstraszniejsza z wojen przyniosła morze cierpień naszemu narodowi i całej ludzkości zapisane na trwale w pamięci i w bliznach naszej duszy. Dziś ta historia jest dla nas przestrogą i zobowiązuje nas, aby młode pokolenie Polaków, które rozpoczyna nowy rok szkolny, zostało wychowane w duchu odpowiedzialności za losy Ojczyzny”.

Po Mszy św. poczty sztandarowe wraz z uczestnikami uroczystości złożyli wieńce i kwiaty przy tablicy upamiętniającej pomordowanych za wolną i niepodległą Polskę. Uroczystość zakończono modlitwą za Ojczyznę i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.