Tuliszków: adoracja w intencji ŚDM w Panamie

22 stycznia 2019 r.

Tuliszków: adoracja w intencji ŚDM w Panamie

We wtorek, 22 stycznia, młodzież tuliszkowska, która duchowo łączyła się z młodzieżą zgromadzoną na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, wyraziła swoją wdzięczność, cześć  i miłość dla Jezusa Eucharystycznego i włączyła się w Wieczystą Adorację Diecezji.

O godz. 15.00 sprawowana była Msza św., podcask której ks. prał. Stanisław Nowak przypomniał słowa zachęty, które papież Franciszek skierował do młodych w przesłaniu na tegoroczny Światowy Dzień Młodzieży: "miejcie odwagę, aby wejść w głębię swego serca i zapytać Boga: czego ode mnie pragniesz? Pozwólcie, aby Bóg do was mówił i zobaczycie, że wasze życie się zmieni i napełni radością.”

Ksiądz Prałąt przypomiał obecnym hasło tegorocznych ŚDM: "Oto Ja, służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!”, dodając, że słowa Maryi "to odważne i wielkoduszne: «tak». To pozytywna odpowiedź kogoś, kto rozumie, na czym polega tajemnica powołania: na przekroczeniu samego siebie i służeniu bliźnim. Znaczenie naszego życia można odnaleźć jedynie w służbie Bogu i drugiemu człowiekowi”.

Po Eucharystii młodzież adorowała Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie ustawionym w betlejemskim żłóbku.