Ślesin. XI edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”

26 listopada 2018 r., foto: Bartosz Wojciechowski

Ślesin. XI edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”

24 listopada 2018 r. w Ślesinie odbyła się XI edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”. Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego Diecezji Włocławskiej, parafia św. Mikołaja Bp. i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury  w Ślesinie.

Patronat honorowy objął biskup włocławski Wiesław Mering, oraz ks. prał. Sławomir Deręgowski, dyrektor DSO, który również przewodniczył Eucharystii rozpoczynającej Festiwal i wygłosił okolicznościową homilię.

W konkursie wzięło udział 26 wykonawców i grup w czterech kategoriach:  soliści dzieci, soliści młodzież oraz zespoły dziecięce, zespoły młodzieżowe.

Prezentacje muzyczne oceniało jury w składzie: ks. Marcin Ziółkowski, Małgorzata Siek, Grzegorz Grabowski.

Gościem specjalnym był „Deus Factor”.

„W tym konkursie nie ma przegranych” - powiedział ks. prałat Leszek Rybka, proboszcz parafii Ślesin, kierując słowa uznania w stronę młodych artystów. Prezentowane wystąpienia podziwiali również: Mariusz Zaborowski, burmistrz Miasta i Gminy Ślesin oraz Michał Chmielewski, dyrektor MGOK w Ślesinie.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:

Zespół dziecięcy