Sieradz: cykl spotkań formacyjnych dla mężczyzn

27 kwietnia 2019 r., ks. KM

Sieradz: cykl spotkań formacyjnych dla mężczyzn

W piątek, 26 kwietnia br., w bazylice kolegiackiej w Sieradzu sprawowana była Msza św. z nauką dla mężczyzn. Z inicjatywą spotkań formacyjnych, zatytułowanych: „Mężczyźni - stańcie w wyłomie”, wyszli sieradzcy Rycerze Kolumba.

Eucharystii przewodniczył ks. inf. Marian Bronikowski, wikariusz biskupi na rejon sieradzki, a koncelebrowali: ks. Krzysztof Kaczmarek, wikariusz parafii NSJ w Sieradzu i opiekun Rycerzy Kolumba, oraz ks. Bartosz Andrzejewski, wikariusz parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Sieradzu, który wygłosił homilię.

W podjętym rozważaniu ks. Bartosz zwrócił uwagę, że „to co leży najbardziej w naturze mężczyzny i do czego jest on stworzony to ojcostwo. Mężczyzna nie jest w pełni szczęśliwy jeśli »nie ojcuje«. Jeśli nie realizuje ojcostwa na różnych płaszczyznach, mija się z samym sobą”. Kaznodzieja, nawiązując do nauczania św. Jana Pawła II, przypomniał: „grzech pierworodny zmierza do obalenia ojcostwa, dlatego szatan robi dziś ogromny zamęt i zniszczenie właśnie w tej dziedzinie życia […]. Dlatego dziś tak ważna jest rola ojców i dawanie świadectwa prawdziwego ojcostwa, które wszczepił w naszą naturę Bóg Ojciec”.

Na zakończenie liturgii ks. Krzysztof, w imieniu sieradzkich rycerzy, podziękował Księdzu Infułatowi za przewodniczenie Mszy Świętej oraz wszelkie gesty wsparcia i solidarności.

W słowie przed błogosławieństwem Kustosz sieradzkiej bazyliki zachęcał, by podejmowane inicjatywy rozwijały wiarę i przynosiły jak najlepsze owoce dla wszystkich rodzin.

Opisywane spotkanie było trzecim z tego cyklu. Pierwsze (odbyło się w parafii NSJ w Sieradzu) poświęcone było tematowi: „Co znaczy być mężczyzną - chrześcijaninem?” drugie (w parafii św. Urszuli Ledóchowskiej) podejmowało zagadnienie: „Jak kocha mężczyzna?”, natomiast omawianemu przyświecało hasło: „Ojcostwo - kariera mężczyzny”. Tematyka głoszonych nauk oparta jest na fragmentach listu bp. Thomasa Olmsteda z diecezji Phoenix (USA), skierowanego do mężczyzn tejże diecezji.