Ruszyło centrum wsparcia dla młodzieży i rodziców w Zduńskiej Woli

29 listopada 2017 r., Ks. K. Miś

Ruszyło centrum wsparcia dla młodzieży i rodziców w Zduńskiej Woli

W młodzieżowym klubie działającym pod okiem księży Orionistów przy parafii św. Antoniego 29 listopada zainaugurowało swoją działalność Centrum Profilaktyki i Wsparcia Młodzieży i Rodziny "Trampolina". W otwarciu udział wziął Piotr Niedźwiecki, Prezydent Miasta Zduńska Wola, partner i propagator inicjatyw podejmowanych przez Trampolinę.
Księża Orioniści realizują w Zduńskiej Woli różne dzieła. Za ich wkład w życie społeczne miasta, za ich zaangażowanie w pomoc najuboższym mieszkańcom, a w szczególności dzieciom i młodzieży otrzymali w 2016 roku Laur Prezydenta. Nie spoczywają jednak na laurach i kontynuują swoje dzieło przez coraz to nowe projekty – powiedział podczas inauguracji Piotr Niedźwiecki. - Dzisiaj uruchamiają Centrum Profilaktyki i Wsparcia Młodzieży i Rodziny. Jest to kolejna inicjatywa, która wpisuje ich działalność w życie naszego miasta, a inwestycja w młodzież i jej prawidłowy rozwój jest godna najwyższej pochwały. „Trampolina” kipi pozytywną energią i cieszy mnie ogromnie, że jest taką alegoryczną odskocznią dla młodzieży, dającą wsparcie i odpowiednie narzędzia psychologiczne i emocjonalne do skoku w dorosłe życie – dodał prezydent Zduńskiej Woli.
Centrum powstało dla nastolatków i ich rodziców, aby zaoferować darmową pomoc w zakresie poradnictwa, terapii psychologicznej oraz tworzenia indywidualnych programów rozwojowych. Zajmie się też konsultacjami i mediacjami za pośrednictwem mediatorów rodzinnych i rówieśniczych, treningiem umiejętności społecznych, m.in. asertywności i komunikacji.
Wśród zaplanowanych zadań są też weekendowe warsztaty psycho-edukacyjne, mikołajkowy turniej koszykówki oraz koncert rapera TAU. Zadanie jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.