Rowerowa pielgrzymka do Błennej

23 kwietnia 2023 r.

Rowerowa pielgrzymka do Błennej

Pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Kujaw w Błennej, w dniu rozpoczęcia nawiedzenia przez Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej rozpoczęła tegoroczne rajdy parafialne, które odbywają się cyklicznie w sanktuarium św. Józefa we Włocławku. W zeszłym roku entuzjaści jednośladów napędzanych siłą mięśni za cel wybrali sanktuaria św. Józefa. W tym roku pielgrzymi udają się do miejsc poświęconych Matce Bożej. W ten sposób chcą również przygotowywać się do nawiedzenia Maryi na włocławskim Zazamczu.

W Błennej, ks. Waldemar Pasierowski, kustosz sanktuarium, przybliżył pielgrzymom historię parafii i kościoła z cudownym wizerunkiem Matki Bożej. Tam też włocławscy cykliści uczestniczyli w Mszy św., po której wyruszyli w drogę powrotną.

W rajdzie uczestniczyło dwadzieścia osób, z których najmłodszy miał 10 lat. Grupie przewodniczyli i otaczali duchowym wsparciem ks. Przemysław Pankowski i ks. Rafał Marczewski.

Kolejny Maryjny Rajd Rowerowy odbędzie się 6 maja do Skępego.

Na podstawie relacji przesłanej przez ks. Janusza Bartczaka