Przedszkolaki poznają historię diecezji włocławskiej

10 listopada 2022 r., DD

Przedszkolaki poznają historię diecezji włocławskiej

Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi z Włocławka grupa „Biedronki”, ze swoimi wychowawczyniami i katechetą, 9 listopada wzięły udział w niecodziennej katechezie, która miała miejsce poza budynkiem przedszkola. Celem lekcji religii było poznanie prawdy, że rodzina dzieci Bożych spotyka się z Bogiem w Kościele, który tworzą wszyscy ochrzczeni, jak również ukazanie bogatej historii Diecezji Włocławskiej. Wydarzenie to miało miejsce w związku z przygotowaniem do nawiedzenia Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w Diecezji Włocławskiej oraz jubileuszu 900-lecia istnienia diecezji.

Przekazywane wiadomości miały uwrażliwić dzieci na potrzebę pielęgnowania pamięci o ważnych wydarzeniach i osobach na przestrzeni stuleci. Pomóc w tym miały odwiedziny takich miejsc, jak: kościół św. Jana Chrzciciela, bazylika katedralna, Muzeum Diecezjalne i Wydawnictwo Diecezji Włocławskiej.

Odwiedziny włocławskich kościołów zawsze połączone były z modlitwą, która miała uwrażliwić dzieci na wyjątkowość tych miejsc oraz nauczyć właściwego zachowania w świątyni.