Poetyckie Zaduszki w Krzymowie

5 listopada 2018 r.

Poetyckie Zaduszki w Krzymowie

W niedzielę, 4 listopada br., w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Krzymowie odbyły się poetyckie Zaduszki. Młodzież gimnazjalna wraz z uczniami szkoły podstawowej przygotowała montaż słowno-muzyczny pt. "Przemijanie”.

Mottem spotkania były słowa ks. Jana Twardowskiego: ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”.  Dla wszystkich zgromadzonych  przygotowana akademia była czasem refleksji, chwilą zadumy nad przemijaniem i kruchością ludzkiego życia . Wiersze i słowa poetów, wypowiedziane przez uczniów pozwoliły wszystkim zapomnieć na chwilę o otaczającej rzeczywistości i ciągłej pogoni za tym, co nie koniecznie jest najważniejsze. Każdy mógł się zastanowić czy wypełnia, czy przynajmniej próbuje,  po chrześcijańsku przeżyć swój czas na wielkiej „scenie życia?”

Młodzież nawiązała również do bardzo istotnych dla nas Polaków spraw, naszej wolności i niepodległości. „Dziś mamy wolną i niepodległą Polskę – mówili młodzi artyści – Polskę, o którą walczyły pokolenia oddając w tej walce częstokroć wartość najcenniejszą - swoje życie. Nasz szacunek dla tych wielkich, często bezimiennych bohaterów, to nasz moralny obowiązek jako Polaków”.

Na zakończenie młodzież raz jeszcze nawiązała do słów ks. Jana Twardowskiego: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”… Niech słowa te będą dla nas mottem życiowym nie tylko w listopadzie.