Parafianie z Brudzewa na pielgrzymim szlaku

12 sierpnia 2022 r.

Parafianie z Brudzewa na pielgrzymim szlaku

W czwartek, 11 sierpnia, 52-osobowa grupa z parafii św. Mikołaja w Brudzewie, wraz z księdzem wikariuszem Cezarym Garnuszkiem, udała się na pielgrzymi szlak.

Pierwszym punktem pielgrzymki była bazylika katedralna we Włocławku, gdzie pielgrzymi zobaczyli m.in. kaplice w której świecenia kapłańskie przyjął diakon Stefan Wyszyński. Następnie pielgrzymi udali się do Wyższego Seminarium Duchownego, które również kończył błogosławiony Prymas Tysiąclecia.

Centralnym punktem była Eucharystia w Sanktuarium Matki Bożej Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Po Mszy świętej pielgrzymi udali na odpoczynek pod tężnie oraz posiłek w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W drodze powrotnej, po raz kolejny pątnicy zatrzymali się we Włocławku, aby zwiedzić muzeum męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki oraz włocławską tamę.

Ostatnim punktem na pielgrzymim szlaku było sanktuarium Błogosławionych Męczenników Eucharystii i Jedności Kapłańskiej Wincentego Matuszewskigo i Józefa Kurzawy w Osięcinach.