Orszak Trzech Króli w Czernikowie

6 stycznia 2022 r., Damian Zatorski

Orszak Trzech Króli w Czernikowie

W uroczystość Objawienia Pańskiego, spod Urzędu Gminy w Czernikowie, o godz. 11.00 wyruszył kolejny już Orszak Trzech Króli. W ten sposób lokalna wspólnota postanowiła oddać cześć i chwałę narodzonemu Jezusowi. Każdy uczestnik orszaku otrzymał koronę i śpiewnik, by aktywnie włączać się w śpiew kolęd. Czernikowski orszak przeszedł ulicami miasta do kościoła. Tam, przed betlejemskim żłobkiem, Trzej Królowie, w postać których wcielili się miejscowi księża, wraz z uczestnikami orszaku oddali pokłon Dzieciątku.

Podczas Orszaku Trzech Króli w postacie Heroda, diabła, anioła, pasterzy, dworzanina wcielali się katecheci oraz ministranci. Poszczególne sceny były zlokalizowane przy Urzędzie Gminy, Zespole Szkół, Restauracji Słoneczna, plebanii oraz w kościele parafialnym.

Zwieńczeniem obchodów była Msza św. sprawowana przez ks. Mateusza Kamińskiego.

Po Komunii św. zebrani koncertu kolęd na akordeonie, w wykonaniu Filipa.

Po poświęceniu kredy oraz kadzidła, ksiądz proboszcz podziękował wszystkim zaangażowanym uczestnikom orszaku oraz tym, którzy w nim uczestniczyli i życzył wszystkim Bożego błogosławieństwa, pokoju serca i prawdziwej miłości do bliźnich.