Msza św. trzeźwościowa i koncert na skrzypce i organy w św. Wojciechu w Koninie

24 października 2022 r.

Msza św. trzeźwościowa i koncert na skrzypce i organy w św. Wojciechu w Koninie

W przyszłą niedzielę, 30 października, o godz. 18.00, sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości narodu i w rodzinach, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel, terapeuta uzależnień. Po Eucharystii, w ramach projektu „Trzeźwienie prze kulturę” wystąpi prof. Roman Perucki, wirtuoz organów, oraz skrzypaczka Maria Perucka w wydarzeniu pt. „Koncert Jesienny na skrzypce i organy”.

Roman Perucki jest wirtuozem organów. Od roku 1997 jest profesorem gdańskiej Akademii Muzycznej oraz pierwszym organistą archikatedry oliwskiej i dyrektorem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku. Z jego inicjatywy powstało Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe, siedziba filharmonii. Jako prezes Pomorskiego Stowarzyszenia „Musica Sacra” organizuje m.in.: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Katedrze Oliwskiej. Koncertował w najsłynniejszych katedrach i salach koncertowych na całym świecie. W swoim dorobku artystycznym posiada ponad 40 nagrań płytowych.

Maria Perucka jest absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie skrzypiec prof. Henryka Keszkowskiego. Brała udział w licznych, międzynarodowych kursach mistrzowskich. Występowała m.in. z Kaliską Orkiestrą Symfoniczną.

Koncert finansowany jest ze środków Miasta Konin i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Wstęp wolny.

Anna Wysocka