Maj - miesiącem zmagań ogólnopolskich dla ministrantów (zapowiedź)

25 kwietnia 2018 r.

Maj - miesiącem zmagań ogólnopolskich dla ministrantów (zapowiedź)

Zaplanowane działania duszpastersko-formacyjne z Liturgiczną Służbą Ołtarza naszej Diecezji miały i mają swoją realizację przez cały rok. Każdy okres roku liturgicznego wymaga od duszpasterzy zaangażowania w formację ministrantów wykorzystując wydarzenia i włączając się w ich realizację. Należy tu zwrócić uwagę i docenić wszystkie inicjatywy duszpasterzy dekanalnych i rejonowych wspartych przez Księży Proboszczów i Księży Dziekanów podejmujących się organizacji rozgrywek i olimpiady biblijnej. Etapy dekanalne, a następnie rejonowe podjęły w/w wydarzenia, z których wyłoniono drużyny i pojedynczych zwycięzców na etap diecezjalny.

Rozgrywki, które odbyły się na Hali OSiR we Włocławku wyłoniły następujące rezultaty:

• Drużyny: rocznik 1998 i młodsi: I miejsce – parafia św. Wawrzyńca w Dobrzejewicach; II miejsce – parafia św. Apostołów Piotra i Pawła w Starym Mieście; III miejsce – parafia Wniebowzięcia NMP w Warcie;

• Drużyny: rocznik 2002 i młodsi: I miejsce – parafia św. Stanisława BM we Włocławku; II miejsce – parafia Wniebowzięcia NMP W Grzegorzewie; III miejsce – parafia Wniebowzięcia NMP w Szadku i św. Jakuba Ap.;

• Rocznik 2005 i młodsi: I miejsce - parafia św. Wojciecha BM w Kikole; II miejsce – parafia Wniebowzięcia NMP W Grzegorzewie;

Zwycięskie drużyny będą reprezentować naszą Diecezję w XIII Mistrzostwach Polski LSO w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC” 1-2 maja 2018 r., w Rzeszowie.

Ogólnopolski Konkurs Biblijny dla Ministrantów i Lektorów, który jest organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl i Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne (OKBML): w tym roku podjął lekturę Księgi Rodzaju. Na etapie diecezjalnym zgromadzili się ministranci z rejonu konińskiego i włocławskiego, po jednym uczestniku w dwóch kategoriach: szkoła podstawowa i gimnazjum oraz szkoła średnia i studenci do 26 roku życia. Udział wzięli i poszczególne miejsca zajęli:

• W grupie pierwszej: I miejsce: Szymon Goliszewski - parafia św. Bartłomieja w Smólniku; II miejsce: Michał Matuszkiewicz - parafia św. Bartłomieja w Koninie;

• W grupie drugiej: I miejsce: Łukasz Michałowski - parafia św. Jakuba Ap. w Piotrkowie Kujawskim; II miejsce: Kamil Adamczewski - parafia św. Wojciecha w Koninie;

Laureaci etapu diecezjalnego wezmą udział w finale ogólnopolskim w Seminarium Duchownym w Paradyżu w dniach 18-19 maja 2018 r.

Składam podziękowanie wszystkim za pozytywną odpowiedź i zaangażowanie na terenie diecezji. Również wraz z duszpasterzami diecezjalnymi i ministrantami życzymy naszym reprezentantom, aby towarzyszyło im Boże błogosławieństwo na podjęty trud. Króluj nam Chryste!

Ks. Robert Dynakowski
                                                                                                                                                           diecezjalny duszpasterz LSO

Poniżej publikujemy kilka fotografii z minionych wydarzeń z życia LSO diecezji włocławskiej.