Licheń. MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ (zapowiedź)

2 kwietnia 2019 r.

Licheń. MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ (zapowiedź)

12 kwietnia 2019 roku księża marianie zapraszają na Misterium Męki Pańskiej, które odbędzie się po raz pierwszy w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski.

Charakter widowiska najpełniej oddaje łacińskie słowo „misterium” oznaczające „tajemnicę”. – „Jest ono wyjątkowym, duchowym doświadczeniem, które pozwala głębiej przeżyć wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Chrystusa stanowiące podstawę naszej wiary” – powiedział ks. Adam Stankiewicz MIC, wicekustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.

Księża marianie zapraszają wszystkich, którzy pragną duchowo przeżyć ostatnie chwile ziemskiego życia Chrystusa, do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu.

Misterium odbędzie się na placu przed bazyliką Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej w piątek, 12 kwietnia, przed Niedzielą Palmową, o godz. 20.00. Przedstawienie pasyjne poprzedzi Msza Święta odprawiona w bazylice o godz. 19.00.