Licheń: Pielgrzymka ósmoklasistów diecezji włocławskiej (zaproszenie)

12 września 2024 r.

Licheń: Pielgrzymka ósmoklasistów diecezji włocławskiej (zaproszenie)

W środę, 25 września br., będzie miała miejsce diecezjalna pielgrzymka młodzieży VIII klas do Lichenia pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY (do 22 września):

Program:

10.00-10.50 – Rejestracja grup przed głównymi schodami bazyliki, (w razie złej pogody – dolna bazylika obok Biura Obsługi Pielgrzymów);

11.00-11.50 – Ewangelizacja w bazylice prowadzona przez ks. Przemysława Kapałę oraz zespół NAPRAWDĘ z Sieradza (okazja do spowiedzi; nawa główna bazyliki);

12.00 – Eucharystia w bazylice; przewodniczy Biskup Włocławski - Krzysztof Wętkowski (homilia ks. Przemysław Kapała);

13.30 – Wspólna agapa (obiad przy dzwonnicy) i zakończenie spotkania.

Oprawa muzyczna liturgii – zespół NAPRAWDĘ z par. Wszystkich Świętych w Sieradzu

Liturgia Słowa i modlitwa zawierzenia – Uniejów

Modlitwa Powszechna – Ślesin

Procesja z darami – Włocławek, św. Stanisława BM

Asysta liturgiczna – Diecezjalni ceremoniarze

Młodzież pielgrzymująca na spotkanie VIII klas do Lichenia otrzyma modlitwę za wstawiennictwem bł. Carlo Acutisa – patrona młodzieży Diecezji Włocławskiej. Prosimy o jej wspólne odmawianie.

Zamówienia dla uczestników pielgrzymki (w cenie 5 zł za sztukę) należy składać w sekretariacie Wydziału Duszpasterskiego Kurii Włocławskiej w godz. 8.30-13.00 (518 014 513) lub w punkcie rejestracyjnym przy schodach bazyliki.

Można będzie także dodatkowo nabyć gadżety związane z Diecezją Włocławską (bluzy, koszulki, torby, smycze, notatniki).

Dochód ze sprzedaży pamiątek umożliwia zorganizowanie pielgrzymki w Licheniu, stąd też już teraz kierujemy słowa wdzięczności wobec wszystkich, którzy nas wspierają! Niech Patron Młodzieży Diecezji Włocławskiej – bł. Carlo wyprasza Wam potrzebne łaski!

ks. Adam Kłonowski
Diecezjalny duszpasterz młodzieży