Kruszyn: dzień skupienie LSO dekanatu brzeskiego

22 lutego 2020 r.

Kruszyn: dzień skupienie LSO dekanatu brzeskiego

W sobotę 22 lutego 2020 roku w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Kruszynie odbył się dzień skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza dekanatu brzeskiego.

Na początku spotkania ministranci wysłuchali konferencji ks. Karol Kolendy, wikariusza parafii, a zarazem dekanalnego duszpasterza ministrantów, na temat Eucharystii, jej obrzędów, gestów oraz  symboli i sensu liturgii Wielkiego Postu.

Ks. Kolenda zwrócił uwagę na to, Pan Jezus Chrystus ustanowił Sakrament Najświętszej Eucharystii w Wieczerniku, aby karmić człowieka swoim Słowem, Ciałem i Krwią. Następnie  zachęcił, aby wszystkie słowa i gesty we podczas liturgii czynić z miłością do Boga na Jego chwałę i z czystym sercem.

W dalszej części spotkania ministranci przystąpili do sakramentu pokuty i pojednania, a następnie oddali cześć Jezusowi w Najświętszym Sakramencie oraz zawierzyli swoją posługę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Spotkanie zakończyła wspólna agapa.

Na podstawie relacji ks. Karola Kolendy