Konin: Rekolekcje dla młodzieży

5 marca 2018 r., Ks. Marcin Olejniczak

Konin: Rekolekcje dla młodzieży

W dniach 2-4 marca br. w parafii św. Wojciecha BM w Koninie odbyła się druga część rekolekcji kerygmatycznych adresowanych głównie do młodych ludzi, rozpoczynających swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

Rekolekcje prowadziła Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Nadzieja Chwały”, działająca w morzysławskiej parafii, wraz z opiekunem, ks. Marcinem Olejniczakiem oraz liderką wspólnoty - Marią Lewandowską. W duchowych ćwiczeniach uczestniczyło ok. 90 młodych ludzi.

Zajęcia rozpoczynały się modlitwą o dary Ducha Świętego, następnie uczestnicy wysłuchiwali cyklu konferencji na temat zbawienia w Jezusie Chrystusie oraz korzyści z przyjęcia Go jako swego Pana i Zbawiciela. Świadectwa wygłoszone przez członków wspólnoty charyzmatycznej stanowiły potwierdzenie głoszonego słowa.

Ważnym momentem rekolekcji było doświadczenie miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania oraz modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie.

Młodzi ludzie z entuzjazmem przyjmowali Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela, co było zasadniczym celem rekolekcji.

Punktem kulminacyjnym było spotkanie z Jezusem w niedzielnej Eucharystii. Przewodniczył jej i homilię wygłosił ks. Marcin Olejniczak. W głoszonym słowie,  w oparciu o teksty biblijne trzeciej niedzieli Wielkiego Postu, kaznodzieja podkreślił, że tylko Jezus, jako Pan ma wstęp do świątyni naszego serca i ma przywilej ustanawiania tam swojego porządku; ma prawo od nas wymagać.