Konin: po Mszy św. „trzeźwościowej” piosenki Hanny Lewandowskiej zaśpiewa Piotr Selim

23 listopada 2023 r.

W najbliższą niedzielę, 26 listopada o godz. 18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie Msza św. w intencji trzeźwości, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel. Po Eucharystii organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają do auli pod plebanię na recital Hanny Lewandowskiej i Piotra Selima zatytułowany „Powiedzcie to dalej…”.

Wstęp wolny!

Hanna Lewandowska, to autorka wierszy i tekstów piosenek. Od ponad 30 lat tworzy duet z Piotrem Selimem – pianistą, kompozytorem i wokalistą. Teksty Hanny Lewandowskiej z muzyką i w wykonaniu Piotra Selima znalazły się na wszystkich autorskich płytach Lubelskiej Federacji Bardów. Utwór „Szukam Twoich śladów” stanowiący III część skomponowanej przez Piotra Selima kantaty „Z ziemi wiernej” został opublikowany w wydawnictwie „Jan Paweł II: Wyrażam radość, że Lublin żyje…” (Gaudium, Lublin 2012).

Piotr Selim, to kompozytor, wokalista, aranżer, producent muzyczny, pianista ze stopniem doktora sztuki, akompaniator dla niezliczonej ilości piosenkarzy i kilkudziesięciu chórów, wykonawca muzyki klasycznej - Fryderyka Chopina, Johannesa Brahmsa czy Sergiusza Prokofiewa. Brał udział na nagraniach ponad 50 płyt, a od 22 lat współtworzy Lubelską Federację Bardów.

Do Konina zawitają z programem jeszcze zaduszkowym, na który złożą się nie tylko teksty Hanny Lewandowskiej, ale też m.in. Bułata Okudżawy czy ks. Jana Twardowskiego, z wiersza którego zaczerpnięty jest tytuł recitalu.

Projekt finansowany jest ze środków Miasta Konina i parafii św. Wojciecha, przy współpracy z KDK. Organizatorami są proboszcz miejsca ks. Henryk Witczak, ks. Paweł Śmigiel terapeuta uzależnień i Anna Wysocka red. nacz. tygodnika „Adalbertus”.

Anna Wysocka