Konin: adwentowy dzień skupienia dla rodzin

26 listopada 2022 r., teskt: ks. PW; foto: MZ

Konin: adwentowy dzień skupienia dla rodzin

W ostatnim dniu roku liturgicznego, w przededniu I Niedzieli Adwentowej w parafii św. Maksymiliana w Koninie odbył się adwentowy dzień skupienia dla rodzin.

Spotkanie rozpoczął ks. Piotr Wolny, diecezjalny duszpasterz rodzin. Zgromadzeni wysłuchali świadectwa Ewy i Grzegorza Łechtanskich z Domowego Kościoła, a następnie wykładu ks. dr. Rafała Zielińskiego o konfliktach małżeńskich.

Na Mszy Świętej, którą sprawowali ks. Piotr Wolny i ks. Karol Skrobicki ze Zduńskiej Woli, homilię o znaczeniu Adwentu wygłosił ks. Radosław Cyrułowski, miejscowy proboszcz.

Po obiedzie referat o przeżywaniu Adwentu u rodzinach wygłosił ks. Piotr Wolny.

Spotkanie zakończyło się Koronką do Miłosierdzia Bożego i poświęceniem wieńców adwentowych przygotowywanych przez dzieci uczestników skupienia.

W spotkaniu wzięli udział małżonkowie z Konina, Brzeźna, Dobrej, Zduńskiej Woli, a nawet Gniezna.