Koło: dzień skupienia dla ministrantów, scholii i bielanek

2 grudnia 2023 r., ks. DS

Koło: dzień skupienia dla ministrantów, scholii i bielanek

W sobotę, 2 grudnia, w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Kole ministranci i dziewczęta ze scholii i bielanek przeżyły adwentowy dzień skupienia przygotowany przez ks. Dominika Stempina, s. Anuncjatę oraz s. Cyrylę.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św., której przewodniczył ks. Dominik Stempin, opiekun ministrantów.  W homilii duchowny podkreślał ważną rolę poszczególnych grup w życiu parafii oraz, że Pan Jezus troszczy się o każdego kto poświęca swój czas i talent dla Niego.

Po Mszy św. dzieci i młodzież, wraz z opiekunami, udali się do salki parafialnej, gdzie m.in. wysłuchali wygłoszonej przez ks. Stempina konferencji zatytułowanej: „Moja postawa na Mszy świętej”.

Spotkanie zakończyło się wspólną zabawą oraz agapą, która była okazją do budowania nowych relacji.