Kłotno: 35 rocznica święceń kapłańskich

23 maja 2023 r.

Kłotno: 35 rocznica święceń kapłańskich

W poniedziałek, 22 maja, w kościele, Świętej Trójcy w Kłotnie miała miejsce uroczystość 35 rocznicy święceń kapłańskich. Na zaproszenie ks. Ryszarda Pospieszyńskiego, proboszcza parafii, Mszy św. przewodniczył biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Dziękczynną Eucharystię koncelebrowali koledzy kursowi miejscowego proboszcza, którzy dokładnie 35 lat temu, 22 maja 1988 r., przyjęli święcenia kapłańskie. W tym samym roku (4 czerwca) w katedrze gnieźnieńskiej święcenia kapłańskie przyjął diakon Krzysztof Wętkowski, obecny biskup włocławski.

W homilii bp Wętkowski przybliżył trudny czas, w którym przyszło formować powołanie dzisiejszym jubilatom. Podkreślił też rolę kapłanów w życiu każdego człowieka oraz zaapelował o pomoc duszpasterzom w sprawowaniu ich niełatwej misji. Zwrócił też uwagę na potrzebę modlitwy o nowe powołania do stanu kapłańskiego.

Po zakończeniu liturgii, przedstawiciele różnych grup działających na terenie kłotnowskiej parafii złożyli księżom jubilatom życzenia. Jubilaci zostali obdarowani bukietami kwiatów i okolicznościowymi prezentami.