Film pt.: „Prorok” poświęcony bł. kard. Wyszyńskiemu (zapowiedź i zaproszenie)

27 października 2022 r.

Film pt.: „Prorok” poświęcony bł. kard. Wyszyńskiemu (zapowiedź i zaproszenie)

Fundacja Filmowa im. św. Maksymiliana Kolbe/Polska w koprodukcji z Telewizją Polską SA, zrealizowała film fabularny pt.: „Prorok”. Jest to film fabularny o kard. Stefanie Wyszyńskim, prymasie Polski, który po trzech latach internowania ponownie staje na czele Kościoła w Polsce. Film ukazuje ciekawe wątki z życia Prymasa Tysiąclecia na tle ważnych dla Polski wydarzeń historycznych; pokazuje nieugiętego przywódcę, który nie boi się rozmawiać z dążącymi do zniszczenia Kościoła komunistami, a jednocześnie człowieka wiary, który widzi dalej niż jego przeciwnicy.

Obraz, którego reżyserem jest Michał  Kondrat, wejdzie do kin w dniu 11 listopada br., w Narodowe Święto Niepodległości, co posiada znaczenie symboliczne, jako podkreślenie działalności Prymasa Tysiąclecia na rzecz obrony wolności Ojczyzny.

Więcej informacji na temat filmu na: https://tiny.pl/w9k3n