Droga Krzyżowa wynagradzająca za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży

7 marca 2019 r.

Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski, pierwszy piątek Wielkiego Postu (8 marca), będzie przeżywany w Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych.

W tej intencji sprawowane będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w katedrze włocławskiej 8 marca o godz. 17.30.

Na początku Wielkiego Postu Pasterze Kościoła w Polsce zachęcają do modlitwy wynagradzającej i postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Biskupi proszą, aby „szczera modlitwa, ofiarowana w tej intencji, wyrzeczenie i pokuta oraz hojna jałmużna udzielana ubogim otwierała nasze serca na ducha autentycznego nawrócenia (…), byśmy walczyli z wszelkimi nadużyciami (…) we wszystkich środowiskach, szczególnie zaś we wspólnotach kościelnych, w których żyją i wzrastają dzieci” (Stanowisko KEP w sprawie wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych, 19 listopada 2018 r.).