Dni Rodziny Diecezji Włocławskiej w licheńskim sanktuarium (zapowiedź)

17 czerwca 2022 r.

Dni Rodziny Diecezji Włocławskiej w licheńskim sanktuarium (zapowiedź)

Miłość rodzinna jako powołanie i droga do świętości będzie tematem Diecezjalnych Dni Rodziny, które odbędą się w dniach 19-26 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Najbliższa niedziela, 19 czerwca w licheńskim sanktuarium obchodzona będzie jako Dzień Ojca. Począwszy od niej, codziennie, aż do niedzieli 26 czerwca, diecezjanie i wszyscy pielgrzymi będą modlić się różańcem, Apelem Maryjnym, trwać na adoracji, uczestniczyć we Mszach Świętych, szczególnie w intencji rodzin. Kolejne dni upłyną pod hasłami: „W basku Bożego ojcostwa”, „Sakramentalne małżeństwo – powołanie i zadanie”, „Serce Jezusa w sercu rodziny” czy „Rodzina drogą świętości”.

Każdego dnia modlitwa animowana będzie przez inną grupę i parafię z terenu diecezji włocławskiej, a uczestnicy wysłuchają konferencji i świadectw m.in. „Ojciec – kim jestem?”, „Rodzina w świetle Bożego Słowa” i „Małżonkowie i kapłani razem w budowaniu Kościoła”.

Na sobotę, 25 czerwca przewidziano Rodzinny Rajd Rowerowy wokół Lichenia (start o 10.00) oraz m.in. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich podczas Mszy Świętej w intencji rodzin o godzinie 19.00.

Diecezjalne Dni Rodziny zakończy w niedzielę, 26 czerwca, Msza św. z błogosławieństwem rodzin i rodzinny piknik na zielonym dywanie przed bazyliką. Po południowej Mszy Świętej na rodziny będą czekać gry i zabawy oraz inne atrakcje.

Wydarzenie związane jest z zakończeniem obchodów Roku Rodziny ogłoszonego przez Ojca Świętego Franciszka. Patronują mu biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej oraz Zgromadzenie Księży Marianów.

Szczegóły na plakacie (plik do pobrania)