Brdów: warsztaty formacyjne dla liderów i animatorów grup ODŚ

5 października 2020 r., Daria Małecka

Brdów: warsztaty formacyjne dla liderów i animatorów grup ODŚ

„Od grupy do wspólnoty” - to temat warsztatów formacyjnych dla liderów i animatorów grup Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej, które odbyły się w dniach 3-4 października w Brdowie.

Swoim doświadczeniem w budowaniu i prowadzeniu wspólnot dzielili się Małgorzata i Mirosław Topolscy - członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Wiernych „Nowa Ewangelizacja”, od lat zaangażowani w życie Kościoła, prowadzący rekolekcje i warsztaty dla parafii, grup modlitewnych, seminariów i zakonów w Polsce i za granicą.

Warsztaty były czasem bardzo intensywnym, skupionym na konferencjach i wspólnie celebrowanej Eucharystii. Rozpoczęły się one w sobotę (3 października) o godz. 9.00, a zakończyliśmy w niedzielę o godz. 15.00. Główne tematy poruszone przez prowadzących to: „Etapy rozwoju grup i wspólnot”, „Struktura grup i wspólnot”, „Karta Przymierza czy statut”, „Zasady komunikacji interpersonalnej” i „Parafialne Grupy Formacyjne”.

W weekendzie formacyjnym uczestniczyli liderzy i osoby odpowiedzialne z 14 wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej oraz liderzy innych grup modlitewnych, działających przy parafiach. Towarzyszył im ks. Krzysztof Antczak, proboszcz parafii Sadlno i diecezjalny koordynator Odnowy w Duchu Świętym.