Bp Mering gościł mecenasów historycznego koncertu w bazylice katedralnej

21 października 2019 r., tekst i foto: ks. AT

Bp Mering gościł mecenasów historycznego koncertu w bazylice katedralnej

W poniedziałek, 21 października, ksiądz biskup Wiesław Mering gościł w Domu Biskupim Agnieszkę Żyro, prezes Zarządu Anwil S.A. oraz Jacka Mendelewskiego, członka Zarządu włocławskiej spółki.

Spotkanie było okazją, by raz jeszcze powrócić do przeżywanych niedawno jubileuszowych obchodów 450-lecia Wyższego Seminarium Duchownego, które Kościół włocławski przeżywał w sobotę i niedzielę.

Goście wyrazili uznanie wobec Pasterza Diecezji za inicjatywę, przygotowanie i przebieg uroczystości. Ksiądz Biskup z kolei powrócił do historycznego koncertu we włocławskiej katedrze, którego mecenasem był Anwil S.A. Biskup Włocławski podkreślił, że oratorium „Mesjasz” G.F. Händla, wystawione w bazylice katedralnej przez Chór i Orkiestrę Filharmonii Narodowej z Warszawy, „odbiło się wielkim echem w całym melomańskim świecie”.