Biskup włocławski wręczył dekrety proboszczowskie

29 maja 2023 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Biskup włocławski wręczył dekrety proboszczowskie

Przed południem, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (29 maja), biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wręczył dekrety proboszczowskie. Zwracając się do duchownych przechodzących na emeryturę, podziękował im za dotychczasową pracę, obejmującym nowe zadania i obowiązki życzył opieki Maryi, Matki Kościoła.

Następnie biskup diecezjalny wręczył dekrety zaproszonym prezbiterom. W pierwszej kolejności otrzymali je księża, którzy z dniem 30 czerwca przechodzą na emeryturę:

ks. prał. Ireneusz Juszczyński,
ks. prał. Ryszard Kucharski,
ks. Marian Kowalski,
ks. Krzysztof Czyżak.

W dalszej kolejności zostały ogłoszone następujące decyzje personalne, które wejdą w życie z dniem 1 lipca:

ks. Krzysztof Antczak, prob. par. Narodzenia NMP i św. Józefa w Skulsku,
ks. Damian Bułakowski, prob. par. św. Mikołaja B. w Sadlnie,
ks. Roman Foksiński, prob. par. św. Apostołów Piotra i Pawła w Łążynie II,
ks. Maciej Jasiński, prob. par. św. Stanisława BM w Brześciu Kujawskim,
ks. Bogusław Karasiński, prob. par. św. Rocha w Zygrach,
ks. Remigiusz Karolak, prob. par. Świętej Rodziny w Przedczu,
ks. Paweł Pokora, prob. par. św. Józefa w Brzeziu,
ks. Stanisław Siurdyga, prob. par. św. Maksymiliana M. Kolbego w Zduńskiej Woli,
ks. Krzysztof Stawicki, prob. par. Wniebowzięcia NMP w Izbicy Kujawskiej,
ks. Maksymilian Skorek, administratorem par. św. Marcina Biskupa w Kamionaczu,
ks. Paweł Śmigiel, administratorem par. św. Michała Archanioła w Dąbrowie Wielkiej.

Wydarzenie zakończyła wspólna modlitwa Anioł Pański w kaplicy domu biskupiego oraz błogosławieństwo księdza biskupa.

Po części oficjanej, zwyczajem lat poprzednich, biskup Krzysztof Wętkowski podjął obiadem księży przechodzących na emeryturę.