Biskup Włocławski na Wielki Post: „uczyńmy rachunek sumienia z naszej miłości i troski o Kościół”

26 lutego 2023 r.

„Rozpoczynając Wielki Post uczyńmy rachunek sumienia z naszej miłości i troski o Kościół, który jest święty obecnością w nim Jezusa, przepełniony Bożą łaską, rozlewaną w sercach wiernych przez Ducha Świętego, a zarazem grzeszny naszą, ludzką, słabością i niedoskonałością”, napisał biskup włocławski Krzysztof Wętkowski w liście pasterskim na Wielki Post 2023 r.

W dalszej części ksiądz biskup przypomniał zbliżające się wydarzenia: nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej oraz Jubileusz 900-lecia Diecezji Włocławskiej. Jednocześnie stwierdza, że będzie to szansa na wzrost wiary, rozbudzenie świadomości przynależności do Kościoła i odpowiedzialności za niego.

Na zakończenie bp Wętkowski zachęcił wszystkich, by od Maryi uczyli się „bezgranicznego zawierzenia Bogu, dziecięcego zaufania Ojcu i uważnego zasłuchania w słowa Syna”.

Poniżej, w pliku do pobrania, pełna treść listu Biskupa Włocławskiego.

List na Wielki Post 2023