Lubień Kujawski: Akademia papieska „Szukałem Was” w wykonaniu młodzieży
Data publikacji: poniedziałek, 13-10-2025
„Szukałem Was” to jedne z ostatnich słów Ojca Świętego, jakie skierował do modlących się na Placu św. Piotra w ostatnich godzinach swojego życia. Wierni w Lubieniu Kujawskim zgromadzili się w niedzielne popołudnie, 12 października br., o godzinie 16:00 na akademii papieskiej przygotowanej przez młodzież ze wspólnoty „Sacred Heart”. Wydarzenie upamiętniające 47. rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową stało się chwilą zatrzymania i wspomnienia tamtych wydarzeń oraz okazją do ciągłego przypominania niezwykłego pontyfikatu papieża Polaka.
Montaż słowno-muzyczny przygotowany przez młodzież był poruszającym hołdem dla Świętego Papieża. W trakcie akademii uczestnicy mieli okazję wysłuchać fragmentów przemówień Jana Pawła II, które przenosiły słuchaczy w czasy jego pontyfikatu. Wykonania muzyczne, w tym pieśni religijne i utwory inspirowane słowami papieża, wprowadziły zgromadzonych w refleksyjny nastrój.
Program artystyczny składał się z kilku części:
- Czytania Fragmentów Przemówień: Młodzież z grupy „Sacred Heart”: zaprezentowała wybrane fragmenty przemówień Jana Pawła II, które szczególnie zapadły w pamięć wiernym.
- Recytacje Poezji: Utwory poetyckie, które były bliskie sercu papieża, zostały pięknie zinterpretowane przez młodych artystów.
- Występy Muzyczne: Wokaliści wykonali pieśni religijne oraz utwory, które były przeplatane z recytacjami.
Publiczność zgromadzona w świątyni była głęboko poruszona. Wiele osób wyraziło wdzięczność za możliwość uczestniczenia w wydarzeniu, które przypomniało im o duchowym dziedzictwie Jana Pawła II. Wzruszenie towarzyszące recytacjom i występom muzycznym było widoczne na twarzach wielu uczestników.
Akademia papieska „Szukałem Was”: była nie tylko okazją do wspólnego upamiętnienia wielkiego Polaka, ale także momentem refleksji nad jego naukami i przesłaniem. Wydarzenie przypomniało wszystkim, jak ważne jest pielęgnowanie wartości, które głosił Jan Paweł II. Dzięki zaangażowaniu młodzieży z grupy „Sacred Heart”, mieszkańcy Lubienia Kujawskiego mogli doświadczyć niezapomnianego popołudnia pełnego duchowych doznań.
Tekst: ks. Łukasz Kołodziejczak
Pozostałe aktualności
09.08.2026
01.08.2026
01.08.2026
23.07.2026
15.07.2026





















